SuperCharger Duo
Billetter
Om arrangementet
Let´s swing!
Velkommen til en swingende konsert i Meieriet bibliotek hvor supertalentet Eirik Tveten (flygel og vokal) og den noe eldre Ernst Wiggo Sandbakk (trommer og vokal) spiller og forteller om sine musikalske helter.
Litt mer om musikerne:
Eirik kommer fra Tønsberg og har sin utdannelse fra NTNU Jazzlinja. Han har pløyd dypt i Oscar Petersons repertoar, og har den siste tiden gjort suksess med trioen We Take Requests. Unge Tveten er full av spilleglede og har en na?deløs swingfot.
Ernst W. kommer opprinnelig fra nord, men har hatt Trondheim som base i mer enn fire tia?r. Her har han spilt, undervist og vært leder for Trondheim Jazzfestival.
Publikum får høre kjente og kjære klassikere fra Ray Charles, Oscar Peterson, Dr. John og mange flere.
Duoen har snart spilt 120 konserter og overalt er det stormende jubel.
I det siste gått viralt: en video fra i sommer har snart en million visninger, og det kommer hyggelige kommentarer fra hele verden.
Velkommen til en eventyrlig stund hvor det er umulig å IKKE trampe takten!
PS! Vi ordner ettermiddagskaffen.
Arrangør: Lofotconcertino
Foto: Gerd Stiberg
